EBA 2017 – läbi võhiku silmade

Blogiauhinnad said alles värskelt jagatud ning blogimaastik lausa kihab EBA postitustest. Olen lugenud mitmete tuntud ja vähem tuntud blogijate arvamusi sellest üritusest ning tundub, et arvamused lähevad täpselt kahte veergu laiali – kellele meeldis üks ürituse osa, siis teisele see jälle ei sobinud.

Kuna ennast ma veel blogijaks ei pea ja Venus Club’is kohal ma ka ei käinud, siis arvustus tuleb puhtalt selle põhjal, mida ma live’is nägin. Vaatasin enne selleaastast EBA üritust ka eelmise aasta auhinnajagamised üle, et tuua võrdluspunkte.

ÕHTUJUHT – Zenja Fokin 2017 vs Uku Suviste 2016

Kui aus olla, siis mõlemad mulle selle ürituse õhtujuhina ei sümpatiseerinud. Eelmisel aastal oli Uku keskmisest halvem õhtujuht. Vuristas siva nimed ette, andis võitjatele sõna ainult näo järgi. Oli tunne, et ta polnud oma tekste ennem läbi lugenud, sest mõned blogijad suutis puiselt ette veerida laval. Samuti tekitas segadust ka see, et vahepeal loeti blogide nimetusi ette/blogipidaja nime ja teinekord jälle puristati terve veebiaadress. Zenja Fokini puhul seda ei olnud, sai ilusti aru, kes on kutsutud. Kuigi Zenja oli tubli ja vähemalt tekstidega vähe tutvunud, olid temapoolsed kommentaarid teinekord kohatud. Isegi läbi kaamerasilma oli tunda ebameeldivust ja kohmetust, kui Zenja kõigile seal puid alla kõvasti küttis. Selline õhtujuhtimine on fun mõnel väiksemal firmapeol, kus inimesed on ennast lõdvaks lasknud ja soovivad labast nalja, mitte GALALE (selle juurde jõuan veel hiljem). Eee, ja see muidugi, kus lõpupoole lambist rahva käest küsis, et “Kas te tahate pausi ka vää?”. Ega see mingi pikk loeng ole, kus rahva arvamust küsitakse pauside kohta. For fuck’s sake.

ANU DIIVANIINTERVJUUD

Anu, Anu, Anu. Meeldis! Kohati muidugi. Anu on alati meie konnatiigi bravuuritar ja draamaqueen ning seekordki jõudsid kaamera ette ainult persoonid, kellest on kollasel meedial kirjutada. Anu oleks võinud seal diivanil peedistada ka blogisid, mis pole nii laialt tuntud. Oleks ju võinud törts tasuta reklaami nendele blogidele teha. Olen lugenud nii mõnest blogist, et Kalvi-Kalle ja Heleni intervjuu oleks võinud olla olemata. Aga miks? Nad on siiamaani veel oma 15-minutilises kuulsuses ja öelgu see rahvas mis tahab, nende tegemised lähevad ikka veel lihtsurelikele korda. Nende näolt sai niiöelda ka kogu see üritus jälle väikest promo ja seeläbi leiab ehk mõni blogija endale lugejaid juurde. Win-win.

KAAMERATÖÖ & FOTOGRAAFID

See aasta oli live-kaameramehe paigutus on point. Oli piisavalt lähedal lavale, oli ka piisavalt kaugel. Meeldis see, et kaamera sai jälgida VIP alalt tulijaid ja kerge parempöördega sai ka Saagimi lauda filmida. Eelmisel aastal kuhjasid fotograafid nii suure osa kaadrist, et riivas silma. Ainuke asi, mis häiris kaameratöö juures oli see, et mingil ajal jäi kaameramees liialt kauaks Saagimit filmima, mistõttu jõudis nö eetrisse Saagimi ja Malluka omad jutud ala “kaua sul veel siin läheb?” ja “aa tule siis pärast läbi teeme jooki”. Samal ajal tunnustati korraldajaid ja oleks tahtnud seda algusest ilusti näha. Fotograafid sellel aastal ei tundunud olevat nii agressiivsed kui eelmisel aastal. Eelmisel aastal oli näha, et osad lausa jõuga pushisid võitjaid tagasi umbes suhtumisega nagu “tra kuhu sa lähed, teeme nüüd siva klõpsu ära noh”. Seekord oli kuidagi inimlikum ja meenutati pidevalt, et teeme ikka sõbralikult selle pildi ära.

PEOPAIK

Läbi kaamerasilma jälgides tundus, et peopaik oli õnnestunud. See ülemine korrus VIP-idele oli väga hea mõte. Kahelt tasandilt on kindlasti mõnusam üritust kõigil jälgida ja ei tohiks väga tekkida situatsiooni kus oleks taha seina kinnisurutud huvilised kes näevad ainult kuklamerd. Ma ei tea, kas Venus Club’i ees oli punane vaip, aga igastahes oleks võinud seal ka piltnik olla, et näha kes kellega tuli. Oleks olnud natuke glamuursem. Toidu ja joogi kohta ei oska kommenteerida, kuid selles osas oli vist rahvas suuremas osas rahul olnud.

GALA – KAS IKKA ON?

Ametlik nimi on ju sellele üritusele pandud Eesti Blogiauhindade gala, kuid andke andeks, see üritus ei ole gala. Jah, on küll korraldajad öelnud, et see ei olegi gala aga kõlab hästi bla-bla-bla. Siiski, lõppkokkuvõttes, see ei ole gala. Tehke uus nimekonkurss, mida iganes, aga ärge seda rohkem galaks nimetage. Või veel parem variant, tehke see üritus gala nime vääriliseks.

MÕNED TÄHELEPANEKUD VEEL

Üpriski paljud väitsid, et sellelt ürituselt oli kadunud see blogiauhindade vibe, siis mina kui otseülekande vaatajana seda tähele küll ei pannud. Enda arvates loenksin selle aasta üritust palju etemaks, kui eelmise aasta oma. Mulle meeldis DJ-puldi töö, samuti videotervitused olid vinged, kui neid viperusi mitte arvesatada. Rahvas oli viisakas ja kõik kes kaamerasse jäid nägid imekenad välja.

Mõned kriitikanooled siis kokkuvõtvalt, mida korraldustiim võiks paremini teha:

  1. Mari-Leen, sa tegid küll imelist tööd, aga kui sa oled korraldaja, siis ole korraldaja ning tehke enne üritust läbi proov. Ei saagi mitte ükski üritus olla täiuslik, ka Eurovisioonil juhtus erinevaid pisemaid viperusi. Kuid ma usun, et kui te oleksite läbi mänginud otsast lõpuni Zenja Fokini tekstid, oleksite kindlasti muutnud selle vähem … solvavamaks?
  2. Pange paika kaameramees, et ta ei filmiks ilmaasjata mingit suvalist kaadrit. Samuti võiks olla mitu erinevat kaamerat, kus näitaks üritust erinevate nurkade alt ja rahvast saalis.
  3. Võiks olla rohkem show-d. Minujaoks maitse jaoks natuke igav.

Tahaks kindlasti veel öelda, et see üritus, mida nii väike meeskond suudab teha on tuhat tänu väärt. Mari-Leen, sa oled ülimalt tubli ja kannatlik olnud ning su raske töö on kandnud vilja! Sinu EBA beebist on saanud juba suur laps ning viimase soovitusena lase tal minna ja lase ohjad rohkem lahti. Tee see meeskond suuremaks ja saada korda järgnevatel aastatel veel võimsam ja meeleolukam üritus.

Aitähh lugemast,

Dinn

EBA 2016 LIVE VAATA SIIT!
EBA 2017 LIVE VAATA SIIT!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s